اطلاعیه‌ها

گزیده‌ای از آنچه شرکت‌کنندگان با شرکت در این دوره‌ها آموخته‌اند!

Monday, July 06, 2015

وبسایت جدید مرکز رستا با هدف ترویج برابری جنسیتی در میان خانواده‌ها آغاز به کار کرد. از دو سال گذشته تاکنون کارگاه‌های آموزشی متعددی را با هدف توانمندسازی وکلا و نهادینه کردن «خانواده برابر» برگزار کرده‌ایم. در کارگاه‌های آموزشی رستا  تلاش کرده‌ایم به سوی گفتمان برابری در خانواده‌ها گام برداریم. تاکنون در ۳ دوره با عناوین «به سوی خانواده برابر» و «مهارت‌های خانواده برابر» بیش از ۸۰ نفر شرکت کرده‌اند. همچنین پیش از این در چهار دوره با عناوین «قوانین خانواده و حقوق زنان» و «رابطه وکیل و موکل در پرونده‌های خانواده»  که به طور ویژه برای وکلا طراحی شده بود، بیش از ۸۰ وکیل و دانشجوی وکالت شرکت کردند.

در نظرسنجی‌های مربوط به دوره‌ها، تمام شرکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که هیچ مدرسه‌ای شبیه به مدرسه خانواده برابر رستا نمی‌شناسند و شرکت در این دوره‌ها را به دیگران توصیه می‌کنند. همچنین شرکت‌کنندگان معتقدند که شرکت در این کارگاه‌ها باعث ایجاد تغییرات در روابط خانوادگی می‌شود.

گزیده‌ای از آنچه شرکت‌کنندگان با شرکت در این دوره‌ها آموخته‌اند:

- «نگاه من در برخی موارد تغییر کرد. برخی موضوعات را در کلاس‌های خودم مطرح می‌کنم.»

- «به نظرم شرکت در این مباحث وادارمون می کنه که تامل و تفکر کنیم و این خوبه.»

- «کسب آگاهی و مهارت بیشتر. چراکه واقعا کمتر روی این مهارت‌ها و چگونگی کسب آن تاکنون صحبتی صورت گرفته است.»

- «آدم مشکلات دیگران رو میبینه و راه حل مناسبش را هم متوجه میشه. اگه خودش تو موقعیت شبیه به آن قرار گرفت آمادگی برخورد درست را دارد.»

- «دانسته ها و تجربه های خودم رو با مباحث این دوره مقایسه کردم و متوجه شدم بعضی که شک داشتم درست هستند، بعضی که مطمئن بودم درست هستن اشتباه می‌کردم (از نظر منطقی توجیه شدم) و این دستاورد مهمی بود برای من.»

- «راهکارهای جدیدی برای مدیریت روابط در خانواده یاد گرفتم.»

در این کارگاه‌ها سعی داریم درباره موضوعاتی که به طور روزمره در زندگی خانوادگی‌مان با آن‌ها سرو کار داریم به گفتگو و تبادل نظر بپردازیم، درباره آنها کمی بیشتر فکر کنیم، ازخودمان سوال بپرسیم و فکرها و اتفاقات روزمره را به چالش بکشانیم تا پایه‌های محکمی برای برابری در خانواده بسازیم. دوستانی که کارگاه‌ها را با موفقیت به پایان برسانند ضمن دریافت گواهینامه پایان دوره، وارد باشگاه فارغ‌التحصیلان می‌شوند. این باشگاه محیطی است برای طرح موضوعات مورد علاقه اعضا در خصوص برابری در خانواده.